
GlasMaatschapBrabant, aQuestora, Glashelder en de coöperatie Breedband Heeze-Leende i.o. tekenden 13 januari een intentie overeenkomst voor de realisatie en exploitatie van een glasvezelnetwerk in Heeze-Leende. De gemeente heeft daarbij, samen met de coöperatie i.o. hoge eisen gesteld, zoals een open netwerk, dekking in kernen en buitengebied en bovendien het perspectief van dalende tarieven.
Vanaf 2010 is de gemeente Heeze-Leende partijen aan het zoeken die in de vorm van een consortium het glasvezel wil gaan aanleggen, volgens het coöperatieve model. Het consortium bestaat nu uit een samenwerking tussen een drietal partijen die ieder een deel van de aanleg voor haar rekening nemen. Hiervoor zijn deze partijen een samenwerking aangegaan. Dit consortium heeft op vrijdag 13 januari een intentie overeenkomst getekend met de coöperatie i.o. voor de realisatie en exploitatie van een glasvezelnetwerk in Heeze-Leende.
De doelstelling is een glasvezelnetwerk te initiëren, realiseren en exploiteren dat geschikt is voor alle inwoners, bedrijven en instellingen. Het uiteindelijke doel is een netwerk te realiseren tot in de haarvaten van de gemeente Heeze-Leende.
In de eerste helft van 2012 gaan de partijen onderling contracten vormen, worden de financiën geregeld en wordt onderzocht hoeveel leden zich straks willen aansluiten bij de coöperatie. De gemeente zal garant staan voor een lening aan de coöperatie voor het realiseren van het glasvezelnetwerk in de gemeente Heeze-Leende. In de tweede helft van 2012 wordt het netwerk aangelegd dat geschikt is voor het leveren van diensten door een serviceprovider. Glashelder levert triple play-diensten over FTTH-netwerken in Rotterdam en Vught.
Ondertussen zal de coöperatie zich inzetten voor het laten ontwikkelen, aanbieden en implementeren van sociaal/maatschappelijk relevante toepassingen in de meest brede zin.