83% Netflix-abonnees betaalt volledige prijs

News Broadband Netherlands 24 DEC 2015
83% Netflix-abonnees betaalt volledige prijs

Netflix en Fox Sports hebben de meeste klanten met een volledig betaald abonnement. HBO, NLziet en MyPrime van Ziggo hebben juist het kleinste aantal klanten die de volledige abonnementsprijs betalen. Dat blijkt uit onderzoek van Telecompaper onder zijn Consumer Panel naar gratis of betaalde (proef)abonnementen op videodiensten.

Telecompaper ondervroeg in juli t/m november ruim 6.100 panelleden. Onder videodiensten die zij afnemen, vallen over-the-top (OTT) streaming diensten zoals Netflix en NLziet, evenals premiumzenders zoals Fox Sports en HBO. ook de Plus-pakketten van traditionele tv-aanbieders, zoals KPN of Ziggo vallen onder de diensten waar naar is gevraagd.

Van alle Netflix-abonnees bleek in de periode juli-november van dit jaar 83 procent een volledig betaald abonnement af te nemen. Hierbij heeft de abonnee keuze uit 3 abonnementsvormen: toegang op 1 scherm en SD-kwaliteit, 2 schermen en HD-kwaliteit en 4 schermen met HD/UHD kwaliteit. Van de overige 17 procent van de Netflix-abonnees zit ruim de helft nog in de gratis proefmaand. De rest heeft een abonnement dat is geïntegreerd met een ander product dat zij afnemen van hun aanbieder van mobiele of vaste diensten.

Sport scoort relatief hoog onder volledig betaalde abonnementen. Bij Fox Sports Eredivisie is dat 80 procent, bij Fox Sports Internationaal is dat 69 procent. Bij Ziggo Sport Totaal ligt het aandeel volledig betaalde abonnementen op 63 procent.

Gratis of betaald (proef)abonnement op video diensten (%)

Lager scoort Film1, met 50 procent volledig betaalde abonnementen. OTT-streaming videodienst Videoland Unlimited komt net boven de 40 procent uit, Bij HBO heeft een derde van de klanten een volledig betaald abonnement. De Nederlandse streaming videodienst NLziet van de publieke en commerciële omroepen komt niet boven de 30 procent uit, terwijl MyPrime (voorheen van UPC, nu van Ziggo) slechts een kwart volledig betalende gebruikers heeft.

MyPrime vooral gratis abo’s

MyPrime heeft vooral gratis abonnementen (71%). Dat komt ook omdat Ziggo het veelal gratis aanbiedt bij andere pakketten. Ook bij NLziet en HBO krijgt een behoorlijk aantal abonnees de dienst gratis bij afname van een bepaald pakket (mobiele diensten, vast internet en/of tv-pakket): respectievelijk 55 en42 procent van het totaal aantal abonnees. Bij HBO komt dat mede doordat de zenders via KPN Play en KPN Compleet gratis aangeboden worden. Ook Videoland Unlimited en Film1 hebben nog een behoorlijk aantal van dergelijke abonnementen (bijna een derde van het totaal).

Verder valt nog op dat Fox Sports International het grootste percentage abonnementen heeft waarbij korting wordt gegeven (14% van het totaal), hetzij in de proefperiode, hetzij erna. Ziggo Sport Totaal en HBO volgen met allemaal 11 procent. Bij de drie streaming-videodiensten in de lijst – Netflix, Videoland Unlimited en NLziet – is er geen enkel abonnement in deze categorie, aangezien zij een dergelijke abonnementsvorm niet aanbieden.

Met 28 procent heeft Videoland een behoorlijk aandeel aan gratis proefabonnementen. Bij NLziet (16%) en HBO (15%) ligt dat aandeel ook nog vrij hoog. Bij Film1, Ziggo Sport Totaal en Netflix ligt het aandeel van gratis proefabonnementen rond de 9-11 procent. De beide Fox Sports-zenders, MyPrime en Pluspakket van de provider scoren allemaal vrij laag, rond de 4-5 procent.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen