Belgische kabel vanaf augustus 2011 opengegooid

Nieuws Breedband België 19 JUL 2011
Belgische kabel vanaf augustus 2011 opengegooid
De CRC (Conferentie van Regulatoren inzake elektronische communicatie) heeft de marktbesluiten inzake de televisie- en de breedbandmarkten definitief aangenomen en gepubliceerd. Belgacom en de kabeloperators moeten hun netwerk (verder) openstellen. Belgacom is tevreden met het besluit om de kabel open te gooien. Kabelaanbieder Telenet gaat alle (juridische) mogelijkheden onderzoeken om het CRC-besluit ongedaan gemaakt te krijgen. De regulering van analoge TV is volgens Telenet 'irrelevant' gezien niet meer dan 28 procent van de bevolking op dit moment alleen analoog kijkt.

Vanaf 1 augustus zullen de regulators, waaronder het BIPT in Vlaanderen, met de operators samenwerken om de verschillende technische en financiële voorwaarden toe te passen. Op deze basis moeten nieuwe spelers hun aanbiedingen en diensten aan de consument kunnen aanbieden. De uitvoering van deze maatregelen zou in principe tegen eind oktober 2012 een feit moeten zijn. Kabeloperators in België moeten  hun netwerk openstellen voor alternatieve aanbieders van analoge en digitale televisie en breedband internet. De reguleringsmaatregel van de Belgische telecomtoezichthouders hebben gevolgen voor kabelaanbieders Brutélé, Numéricable, Tecteo, AIESH en Telenet. ISP's zoals Base (KPN), Mobistar (Orange) en EDPnet mogen gebruik gaan maken van een verplicht wholesale aanbod van de kabelaanbieders. Belgacom mag geen digitale tv of breedband internet aanbieden via de kavel, omdat de incumbent al beschikt over een landelijk VDSL2-netwerk waarmee het beide diensten aanbiedt. Wel mag Belgacom analoge televisie via de kabelnetwerken van Telenet en consorten aanbieden.

Terwijl het merendeel van de verplichtingen die aan Belgacom al werden opgelegd inzake ontbundeling van het aansluitnetwerk en bitstreamtoegang bevestigd worden, moet een nieuwe verplichting over toegang tot de 'multicast'-functie de alternatieve operatoren in staat stellen om concurrerende triple-playdiensten aan te bieden (met daarin telefonie, televisie en breedbandinternet) via het netwerk van Belgacom.

Concreet zullen de kabeloperators (Brutélé, Numéricable, Tecteo, AIESH en Telenet) voortaan aan elke speler die erom vraagt het volgende moeten leveren:
* toegang tot een doorverkoopaanbod voor hun analoge-televisieaanbod;
* toegang tot hun digitale-televisieplatform (behalve voor Belgacom, dat al via zijn eigen DSL-netwerk digitale diensten verstrekt;
* AIESH, dat niet over een digitaal platform beschikt, is overigens vrijgesteld van deze verplichting);
* toegang tot een doorverkoopaanbod voor breedbandinternet (Belgacom is ook hier uitgesloten van toegang; AIESH is ook hiervan vrijgesteld).

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen