
De overname van EMC moet Dell in staat stellen meer focus te leggen op de markt voor cloud-gebaseerde datadiensten terwijl het bedrijf verder probeert afstand te nemen van de stagnerende markt voor pc's. Door het combineren van Dell's server business met de activiteiten van EMC op het gebied van storage en virtualisatie hoopt Dell beter te kunnen concurreren met onder meer HP, IBM en Cisco op gebieden zoals cloud computing, mobility en cybersecurity. EMC nam in mei van dit jaar nog Virtustream over voor een bedrag van ongeveer 1,2 miljard dollar. Virtustream richt zich op het leveren van cloud-software en -diensten.
Overigens werd eerder nog HP genoemd als één van de mogelijke overnamekandidaten van EMC. Volgens Reuters, dat zich baseert op anonieme bronnen, is de kans echter klein dat HP, maar ook IBM, Cisco of Oracle een tegenbod zal lanceren. Daarvoor hebben zij 60 dagen de tijd.
De overname heeft de steun van de Raad van Bestuur (RVB) van EMC en heeft ook aandeelhouders geadviseerd voor te stemmen. Naar verwachting wordt de transactie tussen mei en oktober volgend jaar voltooid.
