MasterCard sluit deal met Gemalto voor beveiligde simkaarten

News Wireless Netherlands 18 JAN 2016
MasterCard sluit deal met Gemalto voor beveiligde simkaarten

Gemalto maakt bekend dat het van MasterCard een volledige certificering heeft ontvangen voor de Cloud-Based Payment (CBP) oplossing. Als onderdeel van de Allynis Trusted Services Hub levert Gemalto de software om gegevens van bankpassen te verwerken en betaalproducten in de simkaart van een smartphone te zetten. Afnemers van Gemalto, zoals mobiele operators, kunnen nu bankpassen van MasterCard en Maestro opnemen in een mobiele betaaldienst.

MasterCard heeft de voorbije maanden een reeks van Gemalto’s diensten getest om te zien of die voldoen aan de criteria van MasterCards Account Enablement System (AES), Credentials Management System (CMS), Transaction Management System (TMS) en Mobile Payment Application (MPA).

Gemalto ontwikkelt NFC diensten via HCE (zoals Android Pay), maar ook voor een Secure Element op een (Gemalto) simkaart of op een embedded Secure Element zoals Samsung dat levert in een aantal modellen.

Gemalto levert aan MNO's in Nederland

KPN, Vodafone en T-Mobile gebruiken Gemalto simkaarten. KPN levert sinds begin dit jaar alleen nog modellen uit met een Secure Element. Dat betekent dat KPN mobiel betalen zou kunnen gaan hosten op een groot aantal geschikte Android smartphones, die beschikken over NFC. Diezelfde modellen zijn echter ook geschikt voor de door Google ontwikkelde HCE (Host Card Emulation) technologie, die geen apart Secure Element nodig heeft.

KPN werkt mee aan een test met de OV-chipkaart op een smartphone. De operator ontwikkelt geen NFC-diensten onder eigen naam, maar is wel van plan om ‘het kluisje op de simkaart’ te verhuren aan andere aanbieders – vertelde Jasper Snijder, directeur New Business Development. Het is niet bekend hoe ver de onderhandelingen zijn.

Vodafone biedt al langer een eigen Vodafone Wallet met NFC, maar heeft weinig keus in betaalproducten. Vodafone heeft een eigen pinpas, de Vodafone Smartpass en een ICS kaart, maar geen contracten met Nederlandse banken. ING en Rabobank hebben zelf een oplossing voor mobiel betalen ontwikkeld, terwijl ABN Amro en kleinere retailbanken nog afwachten.

Gemalto levert ook de basis voor Samsung Pay.

Gerelateerde artikelen