
Naast de zenders RTL 4, 5, 7, 8 en digitale kanalen is dit opnieuw een uitbreiding van het distributienetwerk. RTL heeft ook diverse websites en YouTube-kanalen en doet mee met het recente NLziet, met onderliggend het bestaande RTL XL (catch-up TV, VOD). Dat is een samenwerking met NPO en SBS, waar catch-up diensten worden aangeboden maar ook premium content, voor een vast maandbedrag van 8 euro. Daarnaast biedt RTL aanvullende diensten via HbbTV en het heeft in 2013 Videoland gekocht, dat tevens SVOD aanbiedt (Videoland Unlimited).
Op verschillende niveaus ziet de strategie van RTL er gezond uit. Nu het lineair TV-kijken onder druk staat (c.q. onder druk komt te staan) door partijen zoals Netflix en YouTube, neemt RTL gerichte maatregelen:
- RTL omarmt OTT als alternatief distributieplatform. De afhankelijkheid van de kabel (of IPTV), lineaire uitzendschema's en TV-reclame neemt hierdoor af. De aankomende fusie van Ziggo en UPC, waardoor de kabel in theorie aan onderhandelingsmacht wint, maakt dat alleen maar erger.
- Door samen te werken met YouTube lift RTL mee met de distributie-overeenkomsten van YouTube. Zo is de YouTube app op tal van devices (ook mobiele) beschikbaar of voorgeïnstalleerd.
- RTL gaat niet alleen mee in de trend naar on-demand kijken, maar ook in de verschuiving van VOD naar SVOD (een vast maandbedrag voor onbeperkt kijken).
- Er ontstaan allicht nieuwe mogelijkheden voor abonnementen (zoals NLziet).
- RTL brengt exclusieve content. Ook Videoland werkt daaraan.
Kortom, RTL zet belangrijke stappen door het distributienetwerk uit te breiden naar het OTT-segment. Eigen content draagt bij aan het voortbestaan op de langere termijn.