39% van consumenten verwacht veel van LTE

Nieuws Mobiel Nederland 20 MRT 2013
39% van consumenten verwacht veel van LTE

LTE wordt realiteit in de Nederlandse markt. In de tweede helft van 2014 zullen er meerdere landelijk dekkende netwerken zijn met de vierde generatie mobiel internet. De introductie van LTE roept belangrijke vragen op. Hoe denkt de consument over 4G? Wil men een sneller netwerk, heeft men het nodig? Is men bereid er meer voor te betalen en de smartphone te vervangen? De verwachtingen zijn hoog, blijkt bij 39 procent van de consumenten.

KPN is de eerste die 4G-diensten introduceert, op de vergunning in de 800 MHz-band. In februari is het 4G-netwerk geactiveerd, eerst in Amsterdam. Daarna volgt de Randstad en uiteindelijk het hele land. De abonnementen bieden een maximale downloadsnelheid van 25 of 50 Mbps.

Ook Vodafone, T-Mobile en Tele2 zullen naar verwachting landelijke 4G-netwerken ontwikkelen. Vodafone en Tele2 hebben laag spectrum, T-Mobile zal de 1800-frequenties gebruiken. De drie aanbieders hebben echter nog geen abonnementen en tarieven aangekondigd.

In het Telecompaper Consumer Panel is in januari 2013 onderzoek gedaan naar de perceptie van LTE. Uit het onderzoek blijkt dat 39 procent van de consumenten denkt op den duur een snel mobiel netwerk nodig te hebben, met een downloadsnelheid van minimaal 100 Mbps. Een jaar geleden was dat nog 27 procent. Men denkt er ook eerder behoefte aan te hebben. Vorig jaar dacht 10 procent binnen een jaar een sneller netwerk nodig te hebben, dit jaar is dat opgelopen naar 17 procent.

De bereidheid om meer te betalen voor 4G is echter laag: 16 procent. 31 procent is bereid om een nieuwe handset te kopen om gebruik te kunnen maken van 4G.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen