
De Amerikaanse overheid heeft gisteren opnieuw 90 dagen uitstel verleend aan Huawei, zodat de Chinese fabrikant - voor wie sinds mei dit jaar een handelsverbod geldt met Amerikaanse bedrijven - toch zaken kan blijven doen in de VS. Het uitstel heeft met name betrekking op het kunnen blijven onderhouden van mobiele netwerken van vooral regionale providers die Huawei-infrastructuur gebruiken.
Sinds de uitvaardiging van het handelsverbod door de VS, is dit het de derde keer dat voor delen van het verbod uitstel verleend wordt. Diverse Amerikaanse bedrijven, zoals Google, wachten sinds enkele maanden op licenties die door de overheid verstrekt zouden gaan worden om weer zaken te mogen doen met Huawei. Daarop heeft dit uitstel geen invloed.
Het uitstel heeft ook geen invloed op de lancering van nieuwe smartphones. Daarvoor blijft Huawei voorlopig verstoken van de Google Suite voor Android. Huawei heeft onlangs wel een tijdelijke oplossing daarvoor gevonden door het 'recyclen' van oude smartphone typenummers.