Android bovenaan bij app-ontwikkelaars, WP7 op 2

News Wireless Global 9 JUN 2011
Android bovenaan bij app-ontwikkelaars, WP7 op 2

Android staat op de eerste plaats in de Developer Intentshare Index 2011 van onderzoeks- en adviesbureau Vision Mobile. Van alle ontwikkelaars van apps heeft 35 procent plannen om applicaties voor het mobiele OS van Google te maken. Op de tweede plaats staat Windows Phone (32%), gevolgd door Google Chrome (28%), iOS van Apple (27%) en MeeGo (Intel/Nokia, 27%). Bij Blackberry heeft 24 procent van de ontwikkelaars plannen om apps te maken, bij WebOs van HP/Palm is dat 22 procent.

De resultaten van de peiling onder 650 ontwikkelaars zijn gepubliceerd in het rapport Developer Economics 2011. De developers moesten onder meer inzicht geven in hun voornemen om applicaties voor diverse mobiele besturingssystemen te ontwikkelen. Dat levert een rangschikking van de zogeheten 'intentshare' op. De helft van de ontwikkelaars stelt dat een groot marktaandeel dé drijfveer is om een platform te selecteren. Vision Mobile voegt daar aan toe dat de 'installed base' (het aantal mobieltjes dat een app kan draaien) niet de enige maatstaf is voor marktpenetratie, maar dat ook het vermogen om eindgebruikers te bereiken een rol speelt.

Op de tweede plaats (28 procent) bij de platformkeuze staan de kosten van de ontwikkeltools. Als die goedkoop zijn, is een app-maker eerder bereid om een besturingssysteem te kiezen. Omzetpotentieel (27 procent) en snelheid van programmeren en prototyping (26 procent) zijn ook doorslaggevend.

Categories:

Companies:

AppleNokiaGoogleHPIntelPalm

Regions:

Related Articles