
Europese digitale burgerrechtenorganisaties eisen dat het Europees Parlement zich onafhankelijker opstelt ten opzichte van grote bedrijven als het gaat om privacy-regels. BoF (Bits of Freedom), EPIC, European Digital Rights en Privacy International roepen alle EU-burgers op om hun Brussels Declaration online te ondertekenen.
De organisaties willen de verzamelde handtekeningen aanbieden aan het EP, om de parlementsleden te stimuleren de privacyrechten van burgers voorop te stellen. De komende weken oordeelt het EP over nieuwe privacy-voorstellen van de Europese Commissie. De regels moeten per 2015 in gaan.
BoF stelt dat de voorstellen niet ver genoeg gaan. Zo willen BoF en de andere organisaties duidelijker sancties voor overtreders, overdraagbaarheid van persoonlijke data, ontkoppeling tussen het gebruik van een online dienst en het delen van privé gegevens. Volgens BoF zijn er in de EU 1.200 bedrijven gespecialiseerd in de handel in persoonsgegevens.