Consolidatieslag gaande rond regionale IT-bedrijven

News Broadband Netherlands 6 JUL 2020
Consolidatieslag gaande rond regionale IT-bedrijven

Regionale IT-bedrijven nemen elkaar op grote schaal over, meldt het FD na een rondgang langs een aantal bedrijven. Zelfstandig blijven is voor veel kleine automatiseerders die pc-werkplekken beheren eigenlijk geen optie meer, zeggen diverse experts tegen het FD. Financiers beschouwen een jaaromzet van zo’n EUR 50 miljoen als het toekomstige minimum.

“Het vakgebied is snel complexer geworden”, zegt Rob Verbeek, ceo van de Zwolse automatiseerder Arcus IT. Een paar jaar geleden kon een IT-bedrijf met een paar medewerkers nog de werkplekken beheren voor een klant, maar nu niet meer. Klanten hebben niet alleen Office nodig, maar ook toegang tot cloud-diensten en compliance met de AVG. 

Arcus IT is onder Verbeek in vier jaar tijd gegroeid van achttien medewerkers naar 150, door negen overnames. Verbeek wil nog doorgroeien naar 250 medewerkers. De overname van ICTaurus uit Drachten en Amersfoort is daarin een stap, maar niet de laatste. 
Volgens overnameadviseur Rik Stikkelbroeck van Hogenhouck M&A zijn ook andere automatiseerders op overnamejacht, waaronder meer CSN Group uit Leusden, Odin Groep uit Hengelo, Trends ICT Groep uit Rotterdam en Wortell uit Lijnden.

Geld beschikbaar voor overnames

Kapitaalverstrekkers als Quadrum Capital, Waterland, MKB Fonds en Holland Capital voorzien de consolidatie van geld, vaak 6 à 7 keer het bruto bedrijfsresultaat. De investeerders komen af op de stabiele inkomstenstroom die het beheren van werkplekken oplevert, met een vast bedrag per maand per werknemer voor ‘desktop as a service’. 

Het FD noemt ook een mogelijke keerzijde van de schaalvergroting en de nadruk op combinaties van diensten. Vakvereniging KNVI noemt als risico dat klanten, vaak MKB-bedrijven, in een afhankelijke positie komen van hun ICT-leverancier. 



Related Articles