Franse mededingingsautoriteit legt Google advertentieboete van EUR 150 miljoen op

Nieuws Algemeen Frankrijk 20 DEC 2019
Franse mededingingsautoriteit legt Google advertentieboete van EUR 150 miljoen op

De Franse concurrentiewaakhond meldt dat Google zijn dominante positie op de markt voor zoekadvertenties misbruikte door ondoorzichtige en moeilijk te begrijpen regels op te leggen aan gebruikers van zijn Google Ads-service. 

Het bedrijf slaagde er ook niet in om niet-discriminerende toegang tot het advertentieplatform te bieden en heeft de accounts van klanten zoals Amadeus, een specialist op het gebied van directory-onderzoek, die eerder een succesvolle klacht tegen Google had ingediend, ten onrechte opgeschort. 

De waakhond heeft het Google een boete van EUR 150 miljoen opgelegd en verzocht om invoering van duidelijkere regels voor Google-advertenties.

Eerder legde de Europese Commissie al een boete van EUR 1,5 miljard op aan Google voor misbruik van zijn machtspositie met Adsense




Gerelateerde artikelen