
Google heeft vorig jaar met behulp van onder meer AI-technologie 2,3 miljard schadelijke advertenties verwijderd. Het gaat hierbij onder meer om phishing-advertenties.
Het zijn er volgens de onderneming minder dan in 2017, toen het om 3,2 miljard advertenties gingen. Omgerekend verwijderde Google per seconde zo'n 100 advertenties in 2017, tegen 70 het afgelopen jaar.
Google stelt dat het vorig jaar zijn werkterrein verlegd heeft van het aanpakken van de advertenties naar de adverteerders zelf. Zo heeft het bedrijf circa één miljoen accounts geblokkeerd van 'bad advertisers'. Dat zijn er tweemaal zoveel als in 2017.
Verder zorgt Google er naar eigen zeggen voor dat ook aanbieders van sites en apps met haatboodschappen en nepnieuws omzet mislopen. Zo kunnen 28 miljoen webpagina's en 1,5 miljoen apps geen advertenties meer via het reclameprogramma van Google laten zien.