
Kleinere datacenters komen in de problemen door de sterk gestegen energieprijzen, meldt het FD. Branchevereniging Dutch Data Center Association (DDA) pleit voor overheidsingrijpen en een prijsplafond voor energie, om te voorkomen dat kleine aanbieders failliet gaan.
De krant peilde de reacties van enkele grotere en kleinere datacenters. De prijs voor aardgas is in korte tijd enorm gestegen, daardoor zijn ook de dagprijzen voor elektriciteit sterk gestegen, soms wel met een factor tien. Kleinere datacenters hebben die onverwachte stijging niet altijd afgedekt met langetermijncontracten voor de inkoop van energie.
Kleine klanten van hostingbedrijven hebben vaak een contract met een vast tarief voor de diensten. Datacenters kunnen hun gestegen energiekosten dan niet doorberekenen. Soms kunnen ze wel contracten openbreken, maar zijn ze huiverig om dat te doen. Hun klanten komen wellicht in betaalproblemen of stappen over.
Grote bedrijven in het voordeel
Verder wordt gesteld dat de grote internationale datacenterbedrijven in het voordeel zijn. Grootverbruikers betalen in Nederland sowieso al minder energiebelasting per gigawatt-uur. Ze profiteren ook van maatregelen in andere landen. Zo heeft Frankrijk al een prijsplafond ingesteld voor de energieprijs. Ook produceren de grote bedrijven zelf groene stroom, via langetermijninvesteringen in windmolenparken.