
De komst van kleinere, goedkopere tablets zorgt ervoor dat de iPad niet langer meer automatisch een cash cow is voor Apple. Dat blijkt uit cijfers van IDC waarover Businessweek bericht. De groei van het aantal verkochte 9.7” iPads bedroeg op jaarbasis in Q4 2012 nog slechts 1,8 procent. In Japan en de Verenigde Staten (VS) was er zelfs helemaal geen sprake van groei.
Volgens IDC wordt de 9.7" iPad verdrongen door tablets van kleinere formaten, met name die rond de 7 inch, zoals de 7,9-inch iPad Mini of tablets van Samsung en Amazon.
Volgens IDC heeft Apple op de wereldwijde tabletmarkt een aandeel van 38,8 procent. Daarmee is Apple nog altijd marktleider, maar in Q2 2012 bediende het bedrijf nog bijna 57 procent van de markt. Amazon en Samsung kunnen bogen op marktaandelen van respectievelijk 15,5 procent en 13,1 procent.
Naarmate tablets kleiner worden, daalt ook de gemiddelde verkoopprijs van het apparaat. Bij Apple bijvoorbeeld daalde de gemiddelde verkoopprijs van een iPad op kwartaalbasis van 535 dollar naar 467 dollar, een daling van bijna 13 procent.