KPN: akkoord over totaalpakket met America Movil niet gelukt

Nieuws Algemeen Europa 17 OKT 2013
KPN: akkoord over totaalpakket met America Movil niet gelukt

In een toelichting bespreekt Eelco Blok de gang van zaken rond het eventuele bod op KPN. De CEO stelt dat de onderhandelingen met América Móvil steeds om een totaalpakket van drie hoofdonderwerpen draaiden: financieel, niet-financieel en governance. Daarbij wilde hij de belangen van alle stakeholders bewaken.

Blok wil hier niet verder op ingaan, mede omdat de onderhandelingen in de toekomst mogelijk weer worden opgepakt. Wel noemt hij een aantal concrete zaken waar het om ging.

Om te beginnen vond KPN het voorgenomen bod (2,40 euro per aandeel) te laag, temeer omdat na de aankondiging ervan (9 augustus) belangrijke ontwikkelingen plaatsvonden die waardeverhogend waren: de verhoging van het bod van Telefonica op E-Plus (26 augustus) en het akkoord met de belastingdienst voor verrekenen van het boekverlies op de verkoop van E-Plus (16 september). Welke hoogte wel de goedkeuring van KPN had kunnen wegdragen, blijft geheim. Overigens verwacht KPN medio 2014 akkoord van het Bundeskartellamt voor verkoop van E-Plus aan Telefónica.

Andere gespreksonderhandelingen waren o.a. de locatie van het hoofdkantoor, de merkenstrategie en de grens waarboven América Móvil een eventueel bod gestand wilde doen (50% - te laag naar de wens van KPN).

Eelco Blok bevestigde voorts dat KPN niet te koop staat en Base evenmin. Ook herhaalde hij het voornemen vanaf 2014 weer dividend uit te keren.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen