
Apple zal naar verwachting 53 miljoen exemplaren van de iPhone 6 en 6 Plus afzetten in het eerste kwartaal van 2015. Dat stelt Morgan Stanley in een recente publicatie. In totaal worden er in Q1 zo’n 54,5 miljoen iPhones verscheept. Dat is 21 procent minder sequentieel, maar 43 procent meer jaar-op-jaar. In het laatste kwartaal van 2014 (Apple lanceerde de iPhone 6/6 Plus in september van dat jaar) werden er bijna 75 miljoen iPhones verkocht.
Morgan Stanley stelt dat Apple nauwelijks in staat is om te voldoen aan de vraag naar nieuwe iPhones. Volgens het rapport over de iPhone-afzet heeft Apple bij toeleveranciers (met name Foxconn en Pegatron) 45 miljoen exemplaren van de iPhone 6 en 6 Plus besteld. Sinds de lancering van de iPhone 6 en iPhone 6 Plus is volgens Apple de verkoop van de iPhone op jaarbasis met 49 procent gestegen, zo liet CEO Tim Cook begin maart weten. Er zijn sinds de introductie van de eerste iPhone zo'n 700 miljoen exemplaren van het toestel verkocht.
In de drie maanden tot januari 2015 bleek de iPhone op de Chinese markt de best verkopende smartphone ooit te zijn: elke vierde verkochte smartphone is volgens Kantar World Panel een iPhone. Met name de iPhone 6 en 6 Plus zorgen voor groeiende verkopen, stelt Kantar. Ten opzichte van dezelfde periode eindigend in januari 2014, groeide de afzet van iPhones met 4,5 procentpunt om uit te komen op 25,4 procent.