NS gaat bandbreedte ICNG's verhogen, premium-diensten aanbieden

Nieuws Breedband Nederland 6 OKT 2017
NS gaat bandbreedte ICNG's verhogen, premium-diensten aanbieden
NS gaat zijn nieuwe intercity’s uitrusten met  meerdere 4G modems per treinstel. Verder zal op de ICNG’s de bandbreedte worden verhoogd en zullen premium-diensten worden aangeboden. Dat meldt NS desgevraagd aan Telecompaper. 

“Het mobiele netwerk wordt ook gebruikt voor het Onboard Informatie Systeem en voor realtime monitoring (technische werking) van de trein. Het backbone network is 1 Gbps. Per treinstel zijn er dus meerdere 4G modems met meerdere antennes. Voor verhoging van de bandbreedte wordt gebruik gemaakt van MIMO”, zegt woordvoerster Ingeborg de Boer. 

Van welke snelheden reizigers in de ICNG’s gebruik willen maken en welke premium-diensten NS zal gaan aanbieden, is nog onduidelijk. “Wij zijn nog in ontwerpfase en is deze fase is nog niet alles definitief”, aldus woordvoering. 

NS investeert de komende jaren 2,5 miljard euro in nieuwe treinen. De nieuwe Intercity’s hebben in totaal 25.000 zitplaatsen. In de zomer van 2016 heeft NS 79 nieuwe Intercity’s besteld bij fabrikant Alstom.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen