Ovum: één miljard mobiele breedbandgebruikers in 2015

Nieuws Breedband Nederland 28 JAN 2011
Ovum: één miljard mobiele breedbandgebruikers in 2015

De markt voor mobiel breedband kent een groeispurt waardoor in 2015 niet minder dan één miljard mensen wereldwijd zijn aangesloten op snel mobiel internet, voorspelt onderzoeksbureau Ovum. Voor deze mensen is mobiel internet de enige vorm om connected te zijn. Dit aantal vertegenwoordigt 28 procent van alle mobiele breedbandgebruikers in de wereld in 2015.

De Aziatische regio neemt het grootste deel van de zogeheten ‘mobile-only’ breedbandgebruikers voor zijn rekening. Daar zullen volgens Ovum in 2015 ruim 518 miljoen mensen gebruik maken van mobiel breedband tegenover 119,1 miljoen in 2011. Het succes van mobiel breedband in Azië is voornamelijk toe te schrijven aan het feit dat daar, voornamelijk in China en India, nauwelijks een infrastructuur voor de vaste lijn aanwezig is.

Dat neemt niet weg dat ‘vast’ breedband geen toekomst heeft, zegt Ovum. Ondanks de stijging van mobiel breedband, neemt het aantal Fixed Mobile Convergence (FMC)-diensten de komende vijf jaar wereldwijd toe met 112 procent. In Azië stijgt het aantal FMC-gebruikers van 259 miljoen in 2011 naar 465 miljoen in 2015.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Landen:

Gerelateerde artikelen