
Vodafone-CEO Vittorio Colao vreest voor prijserosie bij multi-play bundels. Dat stelde Colao tijdens een conferentie van Morgan Stanley in Barcelona. De Vodafone-CEO vreest dat operators die multi-play pakketten verkopen de concurrentie vooral op prijsgebied zullen aangaan.
In Spanje ziet Colao dit veelvuldig gebeuren, bijvoorbeeld wanneer operators mobiele telefonie toevoegen aan hun vaste pakket. In Duitsland gebeurt het veel minder. "Ik hoop dat de groei in aanbod van multiplay-bundels zich volgens de Duitse manier zal ontwikkelen, niet volgens de Spaanse manier," citeert Bloomberg de CEO.
Vodafone ziet het bieden van bredere multi-play bundels (met tv, vast en mobiele telefonie, vast en mobiel internet) als manier om meer omzet te genereren en te voorkomen dat klanten naar de concurrentie overstappen. Vodafone maakte onlangs bekend in de eindfase te zitten van de transformatie van een mobiele aanbieder naar leverancier van zowel vaste- als mobiele diensten. Dit project, onderdeel van Vodafone’s netwerk- en IT-innovatieprogramma Fast Forward, zal komend jaar worden afgerond. Met het project is in Nederland circa 200 miljoen euro gemoeid. Mondiaal stopt Vodafone circa 24 miljard euro in een vergelijkbaar project genaamd Spring. Vodafone heeft de afgelopen jaren een aantal vaste operators overgenomen (zoals Kabel Deutchland en het Spaanse Ono). In Nederland is Vodafone op wholesale-basis via de netwerken van KPN actief.