XS4All in 2010 op het VDSL2-netwerk van KPN

News Broadband Netherlands 5 OKT 2009
XS4All in 2010 op het VDSL2-netwerk van KPN

XS4All gaat in de eerste helft van 2010 zijn diensten aanbieden op het nieuwe VDSL2-netwerk van KPN. KPN is al enige tijd bezig met het testen ervan in vijf steden en dorpen, te weten Apeldoorn (zuid), Hengelo (centrum), Oosterhout (centrum), Roosendaal en Zoeterwoude. In juli, bij de tweedekwartaalcijfers, bevestigde KPN nogmaals deze trials en liet tevens weten aan het eind van 2009 het VDSL2-netwerk klaar te willen hebben voor 450.000 huishoudens. Volgens Tweakers komt XS4All met een pakket van 50 Mbps down en 13 Mbps up, maar een woordvoerder van XS4All noemt dat tegenover Telecompaper voorbarig.

XS4All maakt nog geen tarieven bekend, maar laat wel weten dat het om een maximale downloadsnelheid van 50 Mbps gaat. Uploaden is beperkt tot 13 Mbps. De provider wil tevens IPTV gaan aanbieden.

Vooralsnog is XS4All niet actief op de FTTH-netwerken van Reggefiber, noch de vijf netwerken waar KPN momenteel FTTH test.

Onlangs is Tele2 begonnen met het aanbieden van VDSL2-diensten onder de naam Fiberspeed. Tele2 plaatst daarvoor apparatuur op dezelfde lokaties (MDF) als waar het zijn apparatuur voor ADSL heeft staan. KPN kiest voor de straatkast omdat de prestaties van VDSL sterk afstandsafhankelijk zijn. In theorie kan KPN of XS4All daardoor hogere downloadsnelheden bereiken. Tele2 echter stelt in zijn marketing tot 60 Mbps te gaan.

Related Articles