ACM notificeert besluit gespreksafgifte

News Broadband Netherlands 8 JUL 2013
ACM notificeert besluit gespreksafgifte

De ACM heeft op 2 juli 2013 het ontwerpbesluit marktanalyse vaste en mobiele gespreksafgifte ter notificatie aangeboden aan de Europese Commissie, Berec en Europese telecomtoezichthouders. Zij hebben tot en met 2 augustus 2013 de gelegenheid om te reageren op het ontwerpbesluit. De ACM verwacht begin augustus het definitieve besluit te nemen. De verlaging van de tarieven gaat dan per 1 september 2013 in en geldt in beginsel voor 3 jaar.

De ACM verlaagt opnieuw de tariefplafonds en volgt de pure-BULRIC-methode. Het tarief voor mobiele gespreksafgifte daalt van de huidige 2,4 cent per minuut naar 1,019 cent per minuut. Voor gesprekken naar een vaste lijn daalt het tarief van 0,37 cent naar 0,108 cent per minuut.

De ACM heeft, net als in veel andere landen, de pure-BULRIC methode gevolgd. Hierbij wordt een model gemaakt van de investeringen en de kosten die een hypothetische en efficiënte operator maakt om een gesprek af te leveren.

In de eerste versie van het besluit stond een tarief van 0,017 cent per minuut. In de marktconsultatie heeft Vodafone aannemelijk gemaakt dat er wat meer masten nodig zijn voor een netwerk dan de ACM dacht. In reactie daarop is het model iets gewijzigd, met als resultaat 1,019 cent per minuut.

Gerelateerde artikelen