
Nadat Apple gestopt is met de ontwikkeling van de volgende generatie van de iPhone-camera heeft het bedrijf een contract met het Britse technologiebedrijf Nanoco geannuleerd, zo meldt de Britse krant The Telegraph. - Het gaat om een overeenkomst met een waarde van GBP 17 miljoen.
Nanoco, gespecialiseerd in quantum dot-technologie, heeft een verklaring uitgegeven waarin wordt aangekondigd dat een niet bij naam genoemde Amerikaanse klant heeft besloten om niet verder te gaan met een project waarvoor het een leverancier was. De Telegraph zegt dat deze Amerikaanse klant Apple is, die naar verluidt van plan was om Nanoco's quantum dot-technologie te gebruiken voor een geavanceerde beeldsensor voor de iPhone-camera.
Nanoco zei dat het besluit geen invloed heeft op het nog lopende contract, dat eind december 2019 afloopt. Het bedrijf verwacht voor 2019 nog steeds break-even te kunnen draaien en het jaar af te sluiten met een cashflow van ongeveer GBP 6 miljoen. Op dit moment bedragen de inkomsten en bijbehorende kasstromen onder contract voor het volgende boekjaar tot 31 juli 2020 ongeveer GBP 4 miljoen, waarvan de meerderheid is opgenomen in de verwachte kaspositie ultimo december 2019.