
Apple zegt dat een tragere productie als gevolg van het coronavirus (Covid-19) betekent dat het niet in staat zal zijn om aan de verwachtingen voor het fiscale tweede kwartaal tot eind maart te voldoen. Het bedrijf ging uit van een omzet van USD 63-97 miljard, tegen 58 miljard het jaar ervoor, en een brutomarge van 38-39 procent. Het bedrijf benadrukt dat de verstoring van de resultaten slechts tijdelijk is en dat het bedrijf fundamenteel sterk is.
Apple zegt dat na de verlengde nieuwjaarsvakantie het werk in China wordt hervat, maar in een langzamer dan verwacht tempo. Dit ondanks dat de productiepartnersites zich buiten de provincie Hubei bevinden, waar de uitbraak begon in Wuhan. Dit betekent dat het aanbod van iPhones tijdelijk beperkt zal zijn, wat invloed heeft op de inkomsten wereldwijd.
Vraag in China stuk lager
Ook zullen de resultaten worden beïnvloed door een lagere vraag naar Apple-producten in China zelf. Het bedrijf sloot al zijn winkels in het land, hetzelfde geldt voor veel partnerwinkels. De winkels die open zijn gebleven hebben minder uren gedaan en registreren veel lagere klantbezoeken. Apple zegt dat het geleidelijk zijn winkels weer opent en dat alle kantoren, contactcentra en online winkels in China alweer open zijn.
Buiten China is de vraag in de product- en servicecategorieën van het bedrijf tot op heden sterk gebleven en in lijn met de voorspellingen.
Apple zegt dat het zijn donaties verdubbelt om diegenen te helpen die de zieken behandelen en werken aan het tegengaan van de verspreiding van Covid-19.