Belgische banken en Bancontact rollen mobiel betalen uit

Nieuws Mobiel België 25 OKT 2017
Belgische banken en Bancontact rollen mobiel betalen uit
Bancontact heeft mobiel betalen via NFC toegevoegd aan de app. Het platform, waarin grote Belgische banken samenwerken, maakt daarmee contactloos betalen beschikbaar voor klanten met een Android smartphone, ongeacht het type mobiel abonnement. 

Bancontact verwerkt nu al meer dan een miljoen betalingen per maand via de Bancontact app, die enigszins vergelijkbaar is met het Nederlandse iDEAL. 

Aan de pinterminals in winkels en bedrijven is NFC al vrijwel overal beschikbaar. Dit volgt uit de afspraken die de betaalsector heeft gemaakt over EMV pinnen en de uitrol van contactloos betalen.

Voor kleinere betalingen via de Bancontact app kan de pincode achterwege blijven als de gebruiker dat zo instelt. Er is ook geen internetverbinding nodig, zoals bij systemen die werken op basis van een QR-code. Bancontact heeft overigens in zijn app ook een QR-code systeem gebouwd. Beide kunnen op Android gebruikt worden, QR daarnaast ook op iPhone. 

Bancontact heeft de app de afgelopen maanden kleinschalig getest, in nauwe samenwerking met Belfius. De landelijke uitrol wordt gesteund door twintig banken.

Categorieën:

Landen:

Gerelateerde artikelen