Broadcom overweegt 100 mld dollar-bod op Qualcomm

News General United States 6 NOV 2017
Broadcom overweegt 100 mld dollar-bod op Qualcomm
Broadcom overweegt een bod van 100 miljard dollar op Qualcomm. Dat schrijft Bloomberg. Broadcom zou 70 dollar per aandeel willen betalen. Qualcomm geeft in een reactie aan dat, hoewel het om de grootste overname ooit in de technologiesector zou gaan, het bod te laag is. Beide partijen gaan verder niet in op vragen over een mogelijke overname.

Volgens Bloomberg zou de Raad van Bestuur van Qualcomm het bod niet alleen te laag vinden, maar ook geen interesse hebben in een langdurig traject. Het overnameproces waarin Broadcom al met Brocade is verwikkeld, stuit op langdurig onderzoek van de mededingingsautoriteiten. Qualcomm is van mening dat dit ook het geval gaat zijn bij een eventueel overnameproces van dit bedrijf. Dat zou een negatieve invloed hebben op de waarde van de overeenkomst.

Een samengaan van Broadcom een Qualcomm creëert een concern dat controle heeft over belangrijk onderdelen die nodig zijn voor elk bedrijf dat een smartphone wil maken. Ondertussen is Qualcomm ook bezig met de overname van chipfabrikant NXP Semiconductors. Als dit is afgerond en bij Broadcom wordt gevoegd, ontstaat de op twee na grootste chipfabrikant ter wereld. Het bedrijf heeft een belangrijk positie in de segmenten voor telefoons, connected cars en datacenters.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen