'Buitengebied Someren kan verglaasd voor 4 mln euro'

News Broadband Netherlands 30 MEI 2017
'Buitengebied Someren kan verglaasd voor 4 mln euro'
Het is mogelijk om het gehele buitengebied van de gemeente Someren te verglazen voor 4 miljoen euro. Dat bedrag moet de gemeente investeren, als het aan de politieke partij Gemeenschapslijst Someren-Eind en Sluis XIII ligt. Het gaat om 1.300 huishoudens, schrijft het Eindhovens Dagblad. De investering is in dertien jaar terug verdient meent de politieke partij, althans bij 100 procent deelname.

Mabib heeft onlangs een convenant gesloten met Someren voor de aanleg van een glasvezelnetwerk in het buitengebied. Huishoudens moeten echter 1800 euro betalen voor deelname. Dat is de reden voor Gemeenschapslijst Someren-Eind en Sluis XIII om een alternatief te bedenken. 

De partij geeft aan het ED aan: iedere aansluiting levert de gemeente 20 euro per maand op. Bij honderd procent deelname betekent dit een opbrengst van 26 mille per maand, 312.000 euro per jaar. Binnen een kleine dertien jaar is de investering eruit gehaald.

Categorieën:

Landen:

Tags:

Gerelateerde artikelen