Canal Plus krijgt fiat voor overname M7 Group

News Video Europe 6 SEP 2019
Canal Plus krijgt fiat voor overname M7 Group

Canal Plus Groupe heeft aangekondigd dat het klaar is om de acquisitie van M7 te voltooien, na goedkeuring van de EU-mededingingsautoriteiten. De overname die voor het eerst werd aangekondigd in mei, zal de Franse betaaltelevisie-groep in acht nieuwe landen in Europa brengen en haar klantenbestand op bijna 20 miljoen brengen.

De overname voor EUR 1 miljard zal naar verwachting de komende dagen worden afgerond. De activa omvatten het Tsjechische en Slowaakse satellietplatform Skylink, HD Austria, de TV Vlaanderen / Telesat-dienst in België en Canal Digitaal en Online.nl in Nederland. Het televisieplatform van Canal Digitaal wordt ook doorverkocht door enkele kleinere triple-play-aanbieders. 

Private investeerdersgroep Astorg maakte in mei bekend dat het M7 Groep wilde verkopen aan Canal+. Het Franse Astorg was meerderheidsaandeelhouder in M7 sinds 2014. De omzet van de M7 Groep bedroeg EUR 312,8 miljoen in 2017, waarvan 45,9 procent in Nederland werd gegenereerd en 8,9 procent in België. 

Zowel Astorg als Canal+ verwachten dat de M7 Groep onder de nieuwe eigenaar verder kan groeien met zijn hyride satelliet/OTT TV-aanbod. 

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen