
Claranet Benelux breidt per direct haar portfolio uit met ShareFile van Citrix. Claranet Benelux levert IT-infrastructuur en (online) werkplekken, security, netwerken, managed hosting én cloud.
De aanbieder gebruikt al langer Citrix als een basiscomponent voor haar Online Werkplek. De toevoeging van ShareFile wordt gezien als logische vervolgstap. Het moet een goed alternatief bieden voor de Shadow IT (het door werknemers gebruiken van eigen IT-toepassingen) die volgens Claranet de organisaties in sluipt.
ShareFile maakt het mogelijk om gegevens op elk device en op elke locatie toegankelijk te maken, zodat mensen beter kunnen samenwerken (intern en extern) , zonder dat dit security, beheer en compliance bemoeilijkt. ShareFile zou ook mogelijkheden bieden om te voldoen aan de strenge EU-regels voor databeveiliging (GDPR) die per mei 2018 actief wordt.