
De CoronaMelder-app is inmiddels 3,5 miljoen maal gedownload. 14.000 mensen hebben via de app gemeld dat ze positief getest zijn op het coronavirus. Dat heeft minister Hugo de Jonge maandag 26 oktober gezegd tijdens een debat in de Eerste Kamer over de coronawet. Een meerderheid van de senatoren heeft gisteren ingestemd met de invoering van de wet, die de regering meer bevoegdheden biedt om coronamaatregelen af te dwingen.
De CoronaMelder-app werd na een test in vijf GGD-regio's op zaterdag 10 oktober landelijk ingevoerd. Op dat moment was hij al 1,5 miljoen maal gedownload. Vanaf november moet er een tweede app bij komen die het voor GGD's makkelijker moet maken om gegevens in het kader van bron- en contactonderzoek te verzamelen.
Ondersteunen bron- en contactonderzoek
Het doel van de app is om het onder druk staande bron- en contactonderzoek van GGD's te ondersteunen. Mensen die positief getest zijn op het coronavirus, kunnen dat via de app doorgeven. Mensen met dezelfde app, die langere tijd in de buurt van de besmette persoon waren, krijgen dan een melding met het advies om tien dagen in zelfisolatie te gaan. Minister Arie Slob (Basis- en Middelbaar onderwijs en Media) kreeg gisteren tijdens een debat over de nieuwe Mediawet zo'n melding.
Vorige week meldde marktonderzoeker GfK overigens dat de CoronaMelder al 3,7 maal gedownload is. Het is niet duidelijk waar het verschil met de 3,5 miljoen downloads zit waar VWS over rept.