
Het Zeeuwse Delta gaat kabeldochter ZeelandNet voorlopig niet verkopen. Delta, dat behalve kabeldiensten ook energie levert aan Zeeuwse huishoudens, stoot wel afvaldochter Indaver af, naar eigen zeggen om de zijn schuldenlast te reduceren. Delta biedt werk aan circa 3.000 mensen.
De Belgische logistieke dienstverlener Katoen Natie koopt het belang van Delta in Indaver. Het bedrijf van de Belgische tycoon Fernand Huts betaalt 416 miljoen euro voor 75 procent van de aandelen. Het bod waardeert Indaver op 554 miljoen euro, wat wordt betaald in een combinatie van contanten en leningen. De totale ondernemingswaarde van Indaver is 842 miljoen euro, inclusief schuldenlast.
Delta nam in februari 2014 de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley in de arm om de mogelijkheden van een fusie of overname te bekijken, vanwege de onzekere economische vooruitzichten in de instabiele energiemarkt. De totale omzet uit televisie, telefonie en internet van ZeelandNet was in 2012 75 miljoen euro, tegen 72 miljoen in 2011. ZeelandNet heeft circa 156.000 abonnees.
Delta is naast Cogas het enige regionale nutsbedrijf dat naast stroom en water internet, televisie en bellen aanbiedt. De aandeelhouders zijn de provincie Zeeland (50%) en 19 Zeeuwse en Noord-Brabantse gemeentes. In het FD meldde CEO Arnoud Kamerbeek onlangs dat de kerncentrale blijft draaien, maar dat de positie van de gasgestookte centrales lastig is.