Dropbox wil naar Europa, focus op zakelijk gebruik

News Broadband Global 21 JUL 2014
Dropbox wil naar Europa, focus op zakelijk gebruik

Het Amerikaanse cloud-opslagbedrijf Dropbox is van plan om kantoren te openen buiten de Verenigde Staten, zo meldt COO Dennis Woodside aan The Financial Times. Dropbox wil zich onder meer vestigen in het Verenigd Koninkrijk, gevolgd door andere Europese landen, en Japan en Australië. Ongeveer 70 procent van de Dropbox-gebruikers woont of werkt buiten de VS en de aanwezigheid in andere landen is volgens het bedrijf goed voor de lokale dienstverlening.

Daarnaast wil Dropbox meer de focus leggen op zakelijke (betalende) gebruikers. Hoewel het bedrijf wereldwijd meer dan 300 miljoen gebruikersaccounts zegt te hebben, betaalt slechts een geschatte 2 procent van de gebruikers voor uitgebreidere opties en opslagmogelijkheden. Vorig jaar lanceerde Dropbox een opslagdienst specifiek voor zakelijke gebruikers, die momenteel door meer dan 80.000 klanten wordt gebruikt.

Onlangs maakte het bedrijf bekend dat het zijn opslagdiensten in vier nieuwe talen aanbiedt, waaronder Nederlands en dat het een overeenkomst heeft gesloten met Deutsche Telekom voor het standaard aanbieden van Dropbox op Android-toestellen.

Gerelateerde artikelen