EU en tech-bedrijven bespreken maatregelen tegen terrorisme

News Broadband Europe 4 DEC 2015
EU en tech-bedrijven bespreken maatregelen tegen terrorisme

Overheden en opsporingsautoriteiten binnen de Europese Unie hebben overleg gehouden met Amerikaanse tech-bedrijven zoals Apple, Google, Facebook, Microsoft en Twitter over mogelijk verdere samenwerking tegen terrorisme. Dat meldt de Wall Street Journal.

De gesprekken gingen vooral over het sneller nemen van maatregelen tegen propaganda en rekruteringsboodschappen van Islamitische Staat en andere terreurgroepen op social media. Volgens de tech-bedrijven worden dergelijke boodschappen al snel verwijderd van hun publieke platformen, maar ze zouden open staan voor het bespreken van verbeteringen in dit proces. Facebook zegt dat het in de eerste helft van dit jaar al 663 uitingen heeft verwijderd op de Franse versie van zijn sociale medium. 

Vertegenwoordigers van de EU hebben ook besproken of tech-bedrijven methoden moeten inbouwen om versleutelde chat-gesprekken te kunnen inzien als dit nodig is. Privacytoezichthouders wijzen echter op de nadelen hiervan voor de privacy van individuen. Volgens de tech-bedrijven neemt het aantal verzoeken van overheden binnen de EU voor het inzien van data toe.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen