
Het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) stopt EUR twee miljoen in voorstellen van bedrijven om problemen van mkb-ondernemingen op gebieden zoals personeel en bijhoduen van technische ontwikkelingen aan te pakken.
In totaal krijgen 14 mkb-ondernemers subsidie in het kader van MKB!dee. Het gaat om bedragen variërend van 50.000 tot 200.000 euro voor ideeën om belangrijke mkb-uitdagingen het hoofd te bieden: het vinden en behouden van goed opgeleid personeel en het bijbenen van technologische ontwikkelingen. De toekenning van de subsidie volgt een half jaar na de lancering van het MKB-Actieplan.
Uitdagingen technologische ontwikkelingen
Staatssecretaris Mona Keijzer zei bij de uitreiking van de subsidies: “Voor het technisch midden- en kleinbedrijf is het momenteel een uitdaging om alle technologische ontwikkelingen en het tekort aan technisch geschoold personeel op te vangen. Toch wil ik juist van ondernemers zelf weten hoe zij zelf hun problemen willen oplossen. Zij weten hoe dat het beste en het meest praktisch kan en moet. Daarom hebben we het MKB!dee in het leven geroepen."
Het doel van de subsidieregeling is dat de 14 projecten een inspiratie zijn voor andere bedrijven die tegen dezelfde problemen aanlopen. In het voorjaar van 2019 opent een nieuwe tender van MKB!dee, met een hoger budget.
Gamification, augmented reality
De inzendingen voor MKB!dee komen van diverse technische ondernemers, van installatie- tot metaalbedrijf. Zij richten zich op verschillende belemmeringen: zoals de samenwerking tussen bedrijven en scholen of op de leercultuur binnen één bedrijf. Ook zijn er MKB!deeën over gamification en augmented reality, om bijvoorbeeld virtuele leermeesters te ontwikkelen en is er een MKB!dee met een 2x20 minuten-methode, die rekening houdt met medewerkers die het simpelweg druk hebben.
MKB!dee komt voort uit het MKB-Actieplan, bedoeld om het te moet helpen met haar grootste uitdagingen. De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), die de regeling uitvoert voor het ministerie van EZK, ontving 129 aanvragen voor een totaalbedrag van ruim 12 miljoen euro.