Fairphone staakt verkoop Fairphone 3

Nieuws Algemeen Nederland 8 SEP 2021
Fairphone staakt verkoop Fairphone 3

De Nederlandse smartphoneproducent Fairphone haalt de Fairphone 3, geïntroduceerd en uitgebracht in 2019, uit zijn portfolio. Naar verwachting gaat Fairphone binnenkort een nieuw smartphonemodel introduceren. De Fairphone 3 zal de komende jaren nog wel door Fairphone ondersteund blijven worden.

Die ondersteuning is noodzakelijk aangezien de Fairphone 3 zeven modules bevat die zijn ontworpen voor ondersteuning van eenvoudige reparaties en upgrades, zodat de smartphone langer mee gaat en daarmee een minder zware impact heeft op het milieu en gebruik van grondstoffen.

Duurzaamheid, mens en milieu

Fairphone streeft met zijn smartphones meerdere doelstellingen na. Door ervoor te zorgen dat toestellen eenvoudig te repareren en hardwarematig te upgraden zijn, kunnen telefoons langer meegaan, waardoor de hoeveelheid 'e-waste' afneemt. Ook is het toestel daardoor uiteindelijk makkelijker te recyclen.

Bij de productie van toestellen maakt Fairphone alleen gebruik van eerlijke materialen, dus geen grondstoffen uit conflictgebieden of grondstoffen die zijn gewonnen onder slechte werkomstandigheden. Tot slot heeft Fairphone ook oog voor alle mensen die bij het productieproces betrokken zijn. Deze mensen krijgen een eerlijk salaris waarvan het personeel daadwerkelijk kan leven. 

De Fairphone wordt vooralsnog vooral in West-Europa verkocht. Fairphone heeft samenwerkingen met KPN, Deutsche Telekom, Orange Belgium, en zowel Vodafone Deutschland als Vodafone UK.

Sinds vorig jaar november zetelt voormalig KPN-CEO Eelco Blok in de Raad van Bestuur van Fairphone met als doel de scale-upstrategie en de professionalisering van Fairphone te ondersteunen, de positie van Fairphone in de branche versterken en het bedrijf te verbinden met strategische partners. 

Gerelateerde artikelen