Focus FTTH: Glasdraad bemerkt veel interesse in Amsterdam, KPN verglaast Tholen

News Broadband Netherlands 25 FEB 2019
Focus FTTH: Glasdraad bemerkt veel interesse in Amsterdam, KPN verglaast Tholen

De vraagbundeling die Glasdraad houdt in Landelijk Noord, het buitengebied in het noordelijk deel van de gemeente Amsterdam, heeft binnen een maand voldoende handtekeningen binnengekregen. Op 21 januari startte de campagne officieel, nadat eind oktober 2018 de aankondiging werd gedaan. De campagne loopt nog tot 18 maart, maar de drempel van 40 procent is medio februari al bereikt. 

KPN verglaast Tholen 

KPN gaat FTTH aanleggen in Tholen. Alle woningen binnen het aansluitgebied van Tholen worden gratis aangesloten op het glasvezelnetwerk van KPN NetwerkNL. Als voorbereiding gaan vanaf 18 februari glasvezelvoorbereiders van KPN NetwerkNL bij de woningen binnen het aansluitgebied langs. 

Kabelnoord gaat glasvezelnetwerk aanleggen in Weststellingwerf 

Kabelnoord gaat een glasvezelnetwerk aanleggen in het buitengebied van de gemeente Weststellingwerf. Dat maakt het bedrijf bekend nu de campagne is afgelopen. Kabelnoord hanteerde een ondergrens van 60 procent. De voorbereidingen beginnen dit voorjaar en naar verwachting gaan in oktober 2019 de graafwerkzaamheden in Weststellingwerf van start, zo laat het bedrijf weten. 

Bij de campagne van Kabelnoord konden huishoudens kiezen voor een contract bij Kabelnoord zelf of bij Solcon. 

Glasvezel buitenaf voert in hetzelfde gebied een campagne en heeft al ver voor de deadline van 4 maart aangegeven een netwerk te zullen gaan uitrollen, ongeacht de uitkomst van de campagne. Glasvezel buitenaf gaf aanvankelijk aan te streven naar een deelnemerspercentage van minimaal 50 procent. 

E-Fiber trekt stekker uit Ridderkerk-project

Na ruim een half jaar van vraagbundeling heeft E-Fiber besloten vooralsnog geen FTTH-netwerk aan te leggen in de gemeente Ridderkerk. Het aantal handtekeningen kwam niet in de buurt van de benodigde 40 procent. Bewoners konden kiezen uit pakketten van TriNed, Tweak, SNLR.nl en MultiFiber.  

GlasDraad start glasvezelcampagne in buitengebied Haarlemmermeer 

GlasDraad is op 15 februari jl. een vraagbundeling gestart in het buitengebied van Haarlemmermeer. Wanneer 50 procent van de bewoners zich voor 15 april aanmeldt, dan zal GlasDraad een glasvezelnetwerk uitrollen, zo belooft het.  

In de komende periode worden bewoners in het buitengebied geïnformeerd over het project. Half februari ontvangen zij een informatiepakket met informatie over glasvezel, de planning en het aanbod. Daarnaast worden er tot midden april ook informatiebijeenkomsten georganiseerd voor bewoners. Aanmelden is mogelijk door op de website online in te schrijven voor glasvezel en daarna een abonnement af te sluiten. GlasDraad werkt in Haarlemmermeer met de serviceproviders Solcon, Multifiber en KPN. 

VolkerWessels Telecom tuigt FttX op 

VolkerWessels Telecom heeft een glasvezeltak opgericht om te voldoen aan de toenemende vraag naar uitrolcapaciteit in de markt. FttX, zoals de divisie heet, was een tijd weg uit het aanbod van VolkerWessels Telecom, maar de markt trekt aan. Momenteel is FttX al zodanig ingericht dat het bedrijf meteen kan reageren op vragen vanuit de markt. Van meedenken over het ontwerp van een glasvezelnetwerk tot aan voldoende inzetbaarheid van materiaal en capaciteit, stelt VolkerWessels Telecom FttX.

Categorieën:

Landen:

Tags:

Gerelateerde artikelen