Google maakt end-to-end-encryptie beschikbaar voor alle gebruikers van rcs-berichten

News Wireless Global 16 JUN 2021
Google maakt end-to-end-encryptie beschikbaar voor alle gebruikers van rcs-berichten

Google gaat end-to-end-encryptie in zijn Berichten-app beschikbaar maken voor iedere gebruiker die gebruikmaakt van rcs-berichten, dat in de app 'Chat' heet. De functie was al sinds vorig jaar beschikbaar in bèta en wordt nu geleidelijk uitgerold naar gebruikers van de Berichten-app. Het kan volgens XDA Developers een aantal dagen duren voordat gebruikers de optie te zien krijgen.

Om gebruik te maken van end-to-end-encryptie moeten beide gebruikers berichten sturen via rcs. Dat is te zien door naar de kleur van berichten te kijken: rcs-berichten zijn donkerblauw en sms/mms-berichten lichtblauw. Wanneer gesprekken in aanmerking komen voor encryptie, wordt deze automatisch ingeschakeld. Gebruikers krijgen dan een hangslot te zien bij de knop sturen en bij de tijdstempel van de versleutelde berichten. De functie werkt niet in groepsgesprekken.

Ook ondersteuning voor berichten met ster, nieuwe functies Emoji Kitchen

De Berichten-app krijgt ook andere updates. Zo kunnen gebruiker berichten voorzien van een ster, om ze makkelijker te archiveren. Daarnaast voegt Google nieuwe emoji's en contextuele emojisuggesties toe aan Emoji Kitchen, de stickers die in de Gboard-app worden gemaakt op basis van emoji.

Rcs wordt al lange tijd gezien als de opvolger van sms en mms. Het voegt de functies toe die veel chatapps al standaard hebben, zoals ondersteuning voor foto's, video's en groepsgesprekken. Dit jaar lanceerde Telenet als laatste van de drie grote providers in België ondersteuning voor rcs. In Nederland ondersteunt van de grote providers alleen Vodafone RCS.

Gerelateerde artikelen