Handsetmarkt daalt in Q1 in West-Europa

News Wireless Western Europe 26 JUN 2013
Handsetmarkt daalt in Q1 in West-Europa

De West-Europese markt voor mobiele telefoons is in het eerste kwartaal van dit jaar met 4,2 procent gedaald naar 43,6 miljoen units. De daling is met name het gevolg van minder verscheepte smartphones vanwege de economische crisis en het (gedeeltelijk) wegvallen van subsidies op smartphones, meldt IDC. Deze trend is vooral zichtbaar in Zuid-Europese landen die het hardst worden getroffen door de economische tegenwind.

Het aantal verscheepte featurephones daalde in West-Europa in Q1 2013 met 31 procent naar 12 miljoen units. Het aantal verscheepte smartphones steeg weliswaar met 12 procent naar 31,6 miljoen units, maar dit is de laagste groei sinds 2004 toen IDC de metingen begon. 

Android is in de regio het grootste mobiele besturingssysteem met een marktaandeel van 69 procent tegenover 55 procent een jaar geleden. Het marktaandeel van Apple's iOS daalde binnen een jaar van 25 procent naar 20 procent. Het derde mobiele platform is Windows Phone met een aandeel van zes procent tegenover vier procent een jaar geleden.

Op de markt voor smartphones is Samsung de grootste leverancier met 14,3 miljoen verscheepte units, goed voor een marktaandeel van 45 procent. Samsung wordt gevolgd door Apple met 6,2 miljoen iPhones en een marktaandeel van 20 procent. De derde plek wordt bezet door Sony, dat tien procent van de markt bedient.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen