
Zakelijk WiFi-netwerkaanbieder iPass komt met de iPass SmartConnect, ontwikkeld om klanten veilig te koppelen aan een WiFi-hotspot die het beste past bij hun behoeften. De SmartConnect-dienst verbetert ook de veiligheid van de verbinding via VPN-functionaliteit.
SmartConnect zorgt er volgens iPass voor dat gebruikersgegevens geanonimiseerd en geaggregeerd worden bij het bepalen van de locatie, signaalsterkte en snelheid van een hotspot. Gedurende dit proces wordt er in kaart gebracht wat de prestaties en betrouwbaarheid zijn van iPass-hotspots en hotspots van iPass-partners in de omgeving van een klant. Op basis hiervan worden gebruikers gekoppeld aan de voor hen meest geschikte hotspot. Met de VPN-functionaliteit biedt iPass naar eigen zeggen een beveiligde internet gateway die zorgt voor data-encryptie op zogeheten meest kwetsbare 'last mile'. SmartConnect wordt tegen eind 2015 uitgerold naar alle toestellen met iOS en Android en in Q1 van 2016 ook naar klanten met een Windows-device.
Eerder deze week kondigde iPass een samenwerking aan met aanbieder van WiFi-netwerken Fon Technology. Klanten van iPass kunnen voortaan gebruikmaken van ongeveer 9 miljoen hotspots van Fon-partners wereldwijd. De beide partijen zijn nog in onderhandeling om Fon-leden toegang te bieden tot het wereldwijde netwerk van iPass-hotspots op luchthavens, in hotels en andere publieke ruimtes. IPass verwacht zijn klanten eind dit jaar toegang te kunnen bieden tot ongeveer 50 miljoen WiFi-hotspots wereldwijd.