
Op maandag 3 juni om 12:00 uur zendt de overheid een NL-Alert controlebericht uit in heel Nederland. Daarmee kunnen iPhone-eigenaren zien of hun toestel goed is ingesteld.
Op de meeste mobiele telefoons die in Nederland worden verkocht, is NL-Alert al ingesteld. Sinds de software-update naar iOS 12.2 uit maart 2019 is NL-Alert ook op iPhones standaard ingesteld.
Vóór de software-update iOS 12.2 waren iPhones al in staat om NL-Alert te ontvangen, maar moest de eigenaar dat handmatig aanzetten op de telefoon. Nu is dat niet meer nodig.Het vorige controlebericht van 3 december werd door ruim 11 miljoen mensen van 12 jaar en ouder ontvangen (74%). In december was NL-Alert voor het eerst te zien op veel digitale vertrekborden bij haltes van bus, tram en metro. Zo’n 300.000 mensen van 12 jaar en ouder zagen het NL-Alert controlebericht op de digitale vertrekborden.