
Tenminste één op de vijf smartphones is in 2014 voorzien van de NFC-technologie, voorspelt Juniper Research. Volgens het onderzoeksbureau zullen dan ongeveer 300 miljoen smartphones de mogelijkheid bieden om gebruikers contactloos betalingen te verrichten. Het zullen in het begin vooral mobiele operators zijn die NFC promoten.
Juniper schrijft in zijn laatste rapport dat er tegen het einde van 2012 twintig landen zullen zijn waar operators de mobiele betaaldienst aanbieden. In Frankrijk zullen operators, met France Telecom als belangrijkste aanjager, dit jaar naar verwachting een miljoen mobiele toestellen afzetten die NFC aan boord hebben, verwacht Juniper. Ook de Spaanse incumbent Telefónica en ook Google zullen de komende jaren grote stappen maken met NFC. Naar verwachting zal ook Microsoft NFC-mogelijkheden in Windows Phone 7 inbouwen.
Over de plannen van Apple omtrent mobiel betalen bestaat nog onduidelijkheid. Volgens de laatste geruchten zou Apple NFC nog niet in de vijfde versie van de iPhone willen integreren. De reden daarvoor zou liggen in het gebrek aan duidelijke standaarden.