KPN-CEO Blok uit belangstelling voor Tele2 NL

News General Netherlands 17 NOV 2011
KPN-CEO Blok uit belangstelling voor Tele2 NL

CEO Eelco Blok van KPN sprak woensdag 16 november op de Morgan Stanley TMT conferentie in Barcelona zijn belangstelling uit voor een overname van de Nederlandse dochter van Tele2. Ook herhaalde Blok zijn belangstelling voor Telefonica’s Duitse O2-divisie. KPN is in Duitsland met E-Plus actief op de mobiele markt. Volgens Blok is vanuit een binnenlands consolidatieperspectief Tele2 NL een ideaal overnamedoel.

Het lijkt, zo zei de KPN-CEO ook volgens Dow Jones Newswire, onwaarschijnlijk dat de belangstelling van KPN vertaald kan worden in concrete overnamestappen. Zo zou een overname van Tele2 NL nu nog waarschijnlijk stuitten op mededigingsbezwaren. Telefonica CFO Angel Vila zei in Barcelona duidelijk zei dat O2 in Duitsland niet te koop is.

Tele2-manager Lars Torstensson zei tijdens de conferentie in Barcelona dat nog wordt bekeken of Tele2 tijdens de Nederlandse spectrumveiling in 2012 gaat bieden op licenties. Het zou wel een optie kunnen zijn om met een Nederlandse partner – bijvoorbeeld een kabelaanbieder zoals Ziggo of UPC de markt te betreden als netwerkoperator. Tele2 heeft in 2011 al licenties gekocht voor spectrum in de 2,6 GHz frequentieband. In 2012 worden licenties verkocht voor 800-,900 en 1800 MHz-spectrum.

Categorieën:

Landen:

Gerelateerde artikelen