
De mondiale markt voor optische netwerkapparatuur (ON) groeit naar verwachting de komende jaren met drie procent op jaarbasis, om in 2019 op een waarde van 17 miljard dollar uit te komen.
De drijver achter deze geleidelijke groei is de snelgroeiende vraag naar ON-apparatuur om datacentra met elkaar te verbinden (interconnecteren). De omzet van datacentra-interconnectie-apparatuur (DCI) is de drie miljard dollar op jaarbasis gepasseerd. Vooral internet content- en cloud providers zijn naar voren gekomen als een belangrijk nieuw marktsegment. Dat schrijft Novum.
Volgens het marktonderzoeksbureau is de groei in het DCI-segment vooral merkbaar in de VS, waar veel internet- en cloudproviders grote netwerken hebben die hun datacentra verbinden. Zowel intenet content providers als carrierneutrale datacentra-aanbieders spenderen veel geld aan datacentra-infrastructuur, waaronder optische transmissie voor DCI. Grote spelers op de Amerikaanse DCI-markt zijn onder meer Adva Optical Networking, Alcatel-Lucent, BTI Systems, Ciena, Cisco en Infinera.
China is na de VS de grootste markt voor ON-apparatuur met een verwachte omzetgroei van negen procent. Voor Europa wordt een lichte krimp in 2014 verwacht, maar de markt zal vanaf 2015 weer aantrekken. Voor de VS voorspelt Novum een CAGR voor ON-apparatuur van 3,2 procent tot 2019.