
Bezoekers van de Rabobank Hockey World Cup 2014 in Den Haag hebben gebruik gemaakt van MyOrder Cashless Betalen, meldt Rabobank. Tijdens het WK Hockey de afgelopen twee weken kon nergens contant worden afgerekend. Alleen op enkele plekken kon worden gepind.
MyOrder werkt met een NFC-tag, die wordt gekoppeld aan een prepaid account, onafhankelijk van de bankrekening van de gebruiker.
Het aantal plaatsen dat MyOrder accepteert, is vorig jaar gegroeid van 4.000 naar 12.000. Veel hockeyclubs werken met het systeem, maar ook kroegen, terrassen en bedrijfsrestaurants.
Tijdens het WK zijn ruim 60.000 betaalstickers uitgegeven, waarvan eenderde is gebruikt als prepaidkaart. Twee derde is ter plekke gekoppeld aan de MyOrder-app, waarmee het tegoed op de rekening via de smartphone kan worden aangevuld en beheerd. De NFC-sticker kan op een mobiele telefoon worden geplakt.
Er is 244.000 keer betaald via de betaalsticker, vooral (211.000) in een van de horecagelegenheden (gemeten tot een dag voor het eind van het toernooi). De MyOrder-app is in twee weken meer dan 40.000 keer gedownload en was daarmee de meest gedownloade gratis app in de App-store. Bij de oplaadpunten in het WK-dorp hebben bezoekers hun MyOrder-portemonnees in totaal 57.000 keer bijgevuld via een pinbetaling, met gemiddeld 38 euro.
Hoe vaak tegoeden via de app zijn opgewaardeerd is niet bekend, evenmin is bekend hoeveel bezoekers er waren die al langer gebruik maken van de MyOrder-app.