
Nokia introduceert op het Mobile World Congress in Barcelona drie nieuwe low-end Lumia-modellen: de Nokia Lumia 720 en Nokia Lumia 520 smartphone en de Nokia 301 feature phone.
De Lumia 720 biedt volgens Nokia high-end cameraprestaties tegen een mid range prijs. Een grote f/1.9-lensopening en exclusieve optische onderdelen van Carl Zeiss moeten zorgen voor heldere foto’s, zowel overdag als ’s nachts. Verder worden het maken van foto’s met vrienden en videobellen eenvoudiger dankzij de groothoeklens en de frontcamera die HD-kwaliteit biedt. De smartphone biedt features zoals Nokia Music, de HERE-locatiediensten en de mogelijkheid om draadloos op te laden met een verwisselbare cover die het toestel hiervoor geschikt maakt.
De Nokia Lumia 720 wordt geleverd in vijf kleuren tegen een adviesprijs van 249 euro exclusief btw. Het toestel is in het eerste kwartaal van 2013 beschikbaar in Hongkong, Vietnam en Singapore. Daarna wordt de Lumia 720 in het tweede kwartaal geïntroduceerd in andere markten, waaronder in China en in Europa, Azië, Afrika en India.
De Nokia Lumia 520 is de tot nu toe goedkoopste Windows Phone 8-smartphone van Nokia, die volgens de Finse leverancier veel van dezelfde ervaringen biedt als de high-end modellen van Lumia. Daaronder dezelfde digitale-cameralenzen als die van het vlaggenschip Nokia Lumia 920, een 4-inch touchscreen, Nokia Music en de HERE-locatiediensten. De Nokia Lumia 520 is beschikbaar in vijf kleuren en heeft een adviesprijs van 139 euro exclusief btw.
De introductie van het toestel start in het eerste kwartaal van 2013 in Hongkong en Vietnam. In het tweede kwartaal komt de Lumia 520 naar markten in Europa en Azië – waaronder China en India – en naar de VS, Latijns-Amerika en Afrika.
Nokia introduceert verder de Nokia 301 met internet- en e-mailtoegang en met een camera-ervaring, die ‘geïnspireerd’ is op de Nokia Lumia-smartphones. De Nokia 301 biedt een 3.5G-internetverbinding. De voorgeïnstalleerde Nokia Xpress Browser zorgt volgens Nokia voor maximaal 90 procent meer dataefficiëntie, waardoor ook videostreaming mogelijk is. Verder heeft de Nokia 301 een reeks cameraopties, gebaseerd op de digitale-cameralenzen van de Nokia Lumia-smartphones. De Nokia 301 is beschikbaar in cyaan, zwart, magentageel en wit, voor een adviesprijs van 65 euro inclusief btw.
De introductie staat gepland voor het tweede kwartaal van 2013. De Nokia 301 zal naar verwachting verkrijgbaar zijn in 120 landen in Afrika, Azië en het gebied rond de Stille Oceaan, Europa, India, het Midden-Oosten en Latijns-Amerika.