
Andere zaken die Norton by Symantec concludeert, specifiek voor de Nederlandse markt:
- 50% van de Nederlanders is wel eens in aanraking gekomen met cybercrime. 3 miljoen Nederlanders in het afgelopen jaar.
- Cybercrime is steeds meer gericht op mobiele apparaten. 55% van de Nederlanders is zich volgens Symantec niet bewust van de mogelijkheden om hun mobiele telefoon te beschermen tegen veiligheidsrisico’s.
- De grens tussen werk en privé vervaagt bij het gebruik van de mobiele telefoon. Ruim een derde (34%) van de Nederlanders gebruikt hun mobiel zowel voor werk als privé en 43% daarvan verstuurd privémails vanaf hun werktelefoon.
- Nederlanders delen vaker hun wachtwoorden voor sociale netwerken (30%), in vergelijking met het wereldwijde gemiddelde (25%).
- 53% van de Nederlandse sociale media gebruikers logt niet uit na een sessie, tegenover 39% van de sociale media gebruikers wereldwijd.
- 53% van de Nederlanders gebruikt openbare of niet-beveiligde Wi-Fi-netwerken terwijl zij persoonlijke informatie met anderen delen.