NYT: internetconcerns druk bezig met betere beveiliging data

Nieuws Breedband Verenigde Staten 1 NOV 2013
NYT: internetconcerns druk bezig met betere beveiliging data

Internetconcerns zoals Google, Facebook en Twitter proberen Amerikaanse veiligheidsdiensten buiten de deur te houden door oplossingen zoals encryptie toe te passen op informatie die via hun platforms loopt.

De New York Times schrijft dat Twitter van plan is om nieuwe vormen van encryptie toe te passen om te voorkomen dat diensten zoals de NSA data kunnen vergaren. Google is al langer bezig met versleuteling van e-mails, zoekopdrachten en andere data die via zijn datacenters loopt. Yahoo en Facebook stellen nu bij gebruikers standaard beveiligd browsen in.

Moesten concerns zoals Google, Facebook, Microsoft en Apple zich afgelopen juni nog publiekelijk verantwoorden wegens vermeende samenwerking met Amerikaanse veiligheidsdiensten, inmiddels wordt op steeds meer manieren geprobeerd om het aftappen en afluisteren van data te voorkomen. De ondernemingen vrezen anders het vertrouwen van hun klanten, gebruikers en leden te verliezen, waarvan zij de data nodig hebben voor hun (deels of geheel) advertentiegebaseerde verdienmodel.  De NYT schrijft dat deze goudmijn aan data hen kwetsbaar zal blijven maken voor Amerikaanse veiligheidsdiensten.

Gerelateerde artikelen