Omzet locatiegebaseerde diensten naar 5 mld euro in 2018

Nieuws Mobiel Europa 28 MRT 2014
Omzet locatiegebaseerde diensten naar 5 mld euro in 2018

Mobiele locatiegebaseerde diensten (location based services, LBS) zullen in omzet in Europa groeien van 735 miljoen euro in 2013 naar 2,3 miljard euro in 2018. Dat is een CAGR (compound annual growth rate) van 25,8 procent, aldus een rapport van het Zweedse Berg Insight. De Noord-Amerikaanse LBS-markt groeit in dezelfde periode met een CAGR van 16,1 procent van 1,8 miljard dollar in 2013 naar 3,8 miljard dollar (2,7 miljard euro) in 2018.

Omzet locatiegebaseerde diensten Europa - Noord-Amerika 

De belangrijkste groei komt uit advertentie-inkomsten in de segmenten social media en lokale zoekresultaten. Berg Insight schat dat circa 50 procent van alle mobiele abonnees in Europa frequente gebruikers zijn van minimaal één locatiegebaseerde dienst, eind 2013. In Noord-Amerika, waar de adoptie van handhelds met GPS hoger ligt, gaat het om circa 60 procent van alle mobiele abonnees. Het segment social media en entertainment (sociale netwerken, messaging apps, vriendzoekers, games) is nu het grootste LBS-segment geworden, zowel in aantal actieve gebruikers als in omzet. Mapping & navigatie is het tweede segment in omzet en het derde in aantal actieve gebruikers. Lokale zoekresultaten vormen het tweede segment in aantal gebruikers en het derde in omzet.

De LBS-markt wordt niet langer gedomineerd door mobiele operators, maar door OTT-partijen. Operators zoeken kansen in nieuwe markten zoals de B2B-markt, waar LBS wordt ingezet voor zaken zoals asset tracking, fraudebeheer, veilige authenticatie en locatiegebaseerde advertenties. Het merendeel van de advertentie-inkomsten gaat niet naar lokale spelers, maar naar mondiaal actieve partijen zoals Facebook en Google. 

Gerelateerde artikelen