Oppo presenteert Find X

Nieuws Mobiel Europa 19 JUN 2018
Oppo presenteert Find X

Oppo presenteert vanavond in het Louvre in Parijs, haar nieuwste high-end smartphone: de Find X. Een toestel zonder notch, zonder vingerafdrukscanner en het toestel is niet waterdicht. Daarentegen heeft het toestel wel een bijzonder camerasysteem, een 3D scanner voor gezichtsherkenning en een zo goed als randloos scherm.

Wat Oppo een mix van 'technology and art' moet vanavond in het Louvre duidelijk worden. Daar zal tijdens een persconferentie en het global launchevent het toestel worden gepresenteerd.

De belangrijkste kenmerken zijn inmiddels bekend. Het 6,4 inch toestel heeft een schermresolutie van 2340x1080 en heeft daarmee een screen-to-body ratio van bijna 94%, aldus Oppo. De Qualcomm 845 SoC, een opslagcapaciteit van 256GB en 8GB werkgeheugen lijken garant te staan voor een toestel dat zich qua snelheid moet kunnen meten met de specificaties van de bekende high-end smartphones. Dat alles hang wel af van hoe het ColorOS 5.1 (de schil van Oppo) geïntegreerd is in het Android besturingssysteem. De Find X draait op Android Oreo 8.1. Met ColorOS neigt Oppo behoorlijk richting iOS, wat in Aziatische landen nog steeds een grote aantrekkingskracht heeft.

Camera systeem en 3D gezichtscanner

Het camerasysteem is bijzonder. Door het ontbreken van de notch, is er in het scherm geen ruimte voor de camera. Deze komt omhoog op het moment dat er gebruik gemaakt wordt van de camera. Het deel van het toestel dat omhoogschuift herbergt een 25 megapixel selfie camera en de 3D scanner (3D O-face Structured Light) aan de voorkant en aan de achterkant zitten twee camera's van 20 en 16 megapixels. De accu heeft een capaciteit van 3730 mAh en is dankzij VOOC (Voltage Open Loop Multi-step Constant-Current Charging) razendsnel op te laden. Door het ontbreken van de vingerafdrukscanner, maakt Oppo gebruik van 3D gezichtsherkenning als biometrische beveiliging.

Het toestel wordt geleverd met 256 GB opslag en 8 GB werkgeheugen. Deze uitvoering gaat 999 euro kosten. Het toestel is verkrijgbaar in Glacier Blue en Bordeaux Red. Daarnaast is er ook nog een speciale Lamborghini editie. Deze versie beschikt over SuperVOOC en is daarmee nog sneller opgeladen, namelijk in 35 minuten. Hiervoor dient de consument echter wel 1699 euro neer te tellen, maar krijgt daarnaast ook 512GB opslag.

Categorieën:

Regio's:

Gerelateerde artikelen