PayPal heeft een bod van USD 45 miljard op Pinterest gedaan, vertellen mensen die bekend zijn met de zaak aan Reuters. Dit zou de grootste overname van een socialmediabedrijf zijn, meer dan de USD 26,2 miljard kostende aankoop van LinkedIn door Microsoft in 2016. Het bedrijf achter Windows had naar verluidt zelf ook eerder interesse in een overname van Pinterest.
De deal is bedoeld om e-commerce en sociale media samen te brengen, aangezien steeds meer mensen online winkelen en aankooptips van influencers aannemen. Door Pinterest over te nemen, zou PayPal meer van die e-commercegroei kunnen opvangen en zijn inkomsten kunnen diversifiëren via advertentie-inkomsten.
PayPal wil Pinterest voor 8 november kopen
PayPal heeft voor Pinterest USD 70 per aandeel aangeboden, grotendeels in aandelen, aldus een van de bronnen. Het bedrijf hoopt met succes te onderhandelen en een deal aan te kondigen tegen de tijd dat het op 8 november de kwartaalresultaten rapporteert, aldus de berichtgeving.
PayPal en Pinterest hebben niet gereageerd op verzoeken om commentaar. Bloomberg berichtte op 20 oktober voor het eerst over de gesprekken tussen de bedrijven.
Pinterest-aandelen stegen door het nieuws met 12,8 procent tot USD 62,68.